.

Versetul zilei

Pasajul zilei

Meditație

Radio Vocea Evangheliei

 

Mesajul pastorului

     „Samuel a luat o piatră pe care a pus-o între Miţpa şi Şen, şi i-a pus numele Eben-Ezer (Piatră de ajutor), zicând: „Până aici Domnul ne-a ajutat.” (1 Samuel 7:12).

    Ca un ecou al cuvintelor lui Samuel, auzindu-se după milenii, menirea Bisericii Eben-Ezer este de a fi o piatră de ajutor pentru cei ce doresc să îşi sfinţească vieţile în vederea întâlnirii în eternitate cu Hristos, de a propovădui Evanghelia celor nemântuiţi, precum şi aceea de a-i ajuta pe oameni în diferitele lor nevoi.
     În același timp, preocuparea noastră este să oferim membrilor bisericii Eben-Ezer îmbărbătare şi diferite mijloace de creştere spirituală, astfel încât să putem tinde cu toţii spre starea de oameni maturi în Hristos.
      Doresc ca informaţiile găsite pe acest site să fie benefice pentru toţi cei care vor accesa pagina bisericii noastre.
      Dumnezeu să vă binecuvânteze.

păstor Ranga Gelu

 
 
 

Biblia online

Vizitatori

706775
Astazi
Ieri
Sapt. curenta
Sapt. trecuta
Luna curenta
Luna trecuta
Total
140
196
550
704924
5304
6069
706775

Copyright © 2024. All Rights Reserved.